Dzień Ziemi 2011
DEKADA EDUKACJI NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
LAS CAŁKIEM BLISKO NAS
powrót do najnowszej strony
FESTYN - SEKTOR INFORMACYJNY
 Administracja i Nauka 
  Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego - skupia ludzi, którym nieobojętny jest los otaczającej przyrody. Chcąc wypełniać misję Uniwersytetu, jaką jest szerzenie wiedzy w społeczeństwie, Wydział Biologii kolejny raz bierze czynny udział w obchodach "Światowego Dnia Ziemi" w Warszawie, na Polu Mokotowskim.
W tym roku, oferta edukacyjna Wydziału Biologii UW skierowana będzie szczególnie do najmłodszych odbiorców. Przez wspólną zabawę dzieci poznają pospolite gatunki drzew, które opowiedzą swoje legendy, dowiedzą się gdzie mieszkają leśne zwierzęta, "zasmakują" darów lasu oraz sprawdzą jaką rolę spełnia mech w ekosystemach leśnych. Udział w grach i konkursach, nie tylko pozwoli odbiorcom poczuć Ducha Lasu, ale i zdobyć niepowtarzalne nagrody. Towarzysząca prezentacji loteria fantowa, szczęśliwym zwycięzcom uchyli wrota do Puszczy Białowieskiej oraz do bram Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Prezentacja będzie obejmowała:
  • miniwarsztaty dla najmłodszych - własnoręczne wykonanie papierowych czapek z przygotowanych szablonów, malowanie twarzy
  • konkurs "Leśne legendy" - dla uczniów gimnazjum
  • prezentacja (działalność Wydziału, foldery o Stacji Geobaotanicznej w Białowieży oraz dotyczące zagrożeń lasu)
Na otwartym terenie zaplanowano "planszową" grę edukacyjną pt. "Leśnej zupy pełen gar" przeznaczoną dla uczniów szkoły podstawowej. Gra będzie odbywała się na zasadach gry planszowej na ułożonych na ziemi kolorowych polach (schemat spiralnie skręconej muszli ślimaka), ruch odbywać się będzie poprzez rzut kostką. Kolejną atrakcją będzie loteria fantowa, w której co godzinę będą losowane nagrody oraz plakat A0+ (stand z wyciętym otworem na głowę) do fotografowania się.