Dzień Ziemi 2011
DEKADA EDUKACJI NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
LAS CAŁKIEM BLISKO NAS
powrót do najnowszej strony
FESTYN - SEKTOR INFORMACYJNY
 Organizacje Pozarządowe 
  Fundacja Psychoonkologii "Ogród Nadziei" - od 2004 roku działa na rzecz osób chorych na nowotwory i ich bliskich, organizując dla nich pomoc psychologiczną oraz terapie wspomagające proces zdrowienia. Intencją organizacji jest poprawa jakości życia osób chorych i ich bliskich.
Fundacja jest organizacją pożytku publicznego, nie prowadzi działalności gospodarczej, a fundusze na realizację swoich celów statutowych pozyskuje z darowizn, dotacji, 1% podatku oraz z organizowanych co roku imprez charytatywnych. Opracowany i realizowany przez Fundację Integralny Program Promocji Zdrowia obejmuje psychoedukację i psychoterapię w oparciu o Program Simontona, terapię tańcem i ruchem (DMT), rehabilitację w oparciu o jogę wg Metody Iyengara, treningi antystresowe i umiejętności psychologicznych oraz warsztaty psychodietetyki i zdrowego gotowania. Działania te służą wspomaganiu chorych na nowotwory i ich bliskich w procesie zdrowienia poprzez poprawę umiejętności radzenia sobie w sytuacji choroby i leczenia oraz wprowadzanie korzystnych zmian w stylu życia, a także w relacjach ze sobą samym, bliskimi i otoczeniem społecznym.
Podczas festynu z okazji "Światowego Dnia Ziemi '2011", w ramach prezentacji przygotowanej przez Fundację będzie można skorzystać z bezpłatnych porad ekspertów w dziedzinie psychoonkologii, pracy z ciałem poprzez jogę, radzenia sobie ze stresem, zdrowego odżywiania, gotowania i stylu życia. Na stoisku będzie można spróbować zdrowych potraw gotowanych wg Kuchni Pięciu Przemian, kupić książki, ekologiczne torby oraz "drzewka nadziei" do posadzenia. W godzinach 11.00-12.30 przedstawiciele Fundacji zaproszą zwiedzających (z własnymi matami) do udziału w lekcji jogi prowadzonej przez Grzegorza Nieściera.